Aktualności

"Muchomorki" w gabinecie stomatologicznym       W ramach realizacji programu "Uczymy się zdrowo żyć" dzieci z grupy II "Muchomorki" dnia 09. października wybrały się do gabinetu stomatologicznego Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby, wiedzą jakie pokarmy służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Wizyta w gabinecie stomatologicznym odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków. Na zakończenie dzieci dostały kolorowe naklejki oraz pasty do zębów zachęcające do dbania o piękny uśmiech Bardzo dziękujemy za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę

6- LATKI Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4       Dnia 4 października 6- latki zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 4 na projekcję filmu o patronie tej szkoły - Papieżu Janie Pawle II. ,,Starszaki" miały okazję w gronie rówieśników z innych przedszkoli obejrzeć film, kącik patrona i poznały nową piosenkę. Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,Jan Paweł II podróżnikiem". Wycieczka do szkoły to doskonała okazja do bliższego poznania szkoły, do której niektóre dzieci od nowego roku szkolnego będą uczęszczać.

"Muchomorki" ze Słonecznej Jedyneczki na wycieczce w Szajówce Alpaki       Dnia 4 pażdziernika 2019r dzieci czteroletnie z grupy II "Muchomorki" odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne "Szajówka Alpaki" w Tarzymiechach. Cały pobyt przedszkolaki spędziły na świeżym powietrzu w cudownym towarzystwie Alpak. Czarne, brązowe, białe otwarte na przytulanie i karmienie marchewką- ich ulubionym przysmakiem. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat pochodzenia tych zwierząt ich hodowli, pielęgnacji oraz sposobu pozyskiwania cennej wełny i jej zalet. Przekąski przywiezione przez dzieci smakowały przy ciepłej herbatce przygotowanej przez właścicieli. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną przedszkolakom w pamięci.

"ŻYWIENIE NA WAGĘ ZDROWIA" - SPOTKANIE Z PANIĄ INTENDENT       W dniu 04.10.2019r grupę dzieci czteroletnich "Motylki" odwiedziła zanana wszystkim dzieciom Pani Danusia pełniąca w naszym przedszkolu funkcję intendentki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wykładu o zdrowym odżywianiu. O warzywach tych pospolitych, które najczęściej spotykamy i wykorzystujemy w codziennych posiłkach w domu i przedszkolu. Pani Danusia, która ustala jadłospisy, podkreśliła, że posiłki w przedszkolu są urozmaicone, bogate w warzywa, owoce, produkty mleczne i witaminy, które mają bardzo duże znaczenie dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dzieci. Podczas spotkania dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, rozmawiały także na temat produktów które szkodzą naszemu zdrowiu. Na podsumowanie spotkania dzieci samodzielnie kroiły warzywa (przyniesione z domu) i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały wspólnie przygotowany posiłek.

WITAMINKOWE SZASZŁYCZKI OWOCOWE W 6- LATKACH       Dnia 3 października dzieci z grupy IV 6- latki miały okazję zrobić samodzielnie zdrową przekąskę - owocowe szaszłyczki. Na początku były oczywiście przygotowania; założenie fartuszków, umycie rąk i poznanie zasad podczas wykonywania owocowych smakołyków. Po umyciu owoców wszyscy z uśmiechem na twarzy zabrali się do krojenia i komponowania wg własnych pomysłów. ,,Starszaczki" z zadowoleniem i zaangażowaniem wykonywały zadanie a przy tym miały ogromną frajdę, że mogą wykonać witaminowe szaszłyczki własnoręcznie. Na zakończenie dzieci dumne z wykonania przez siebie zadania usiadły do oczekiwanej degustacji - smakowało wyśmienicie!
       Dziękujemy rodzicom za przyniesienie dzieciom deseczek i owoców.

BIBLIOTECZKA PRZEDSZKOLAKA        6- latki ,,Biedronki" ze Słonecznej Jedyneczki już po raz kolejny zostały zaproszone do udziału w akcji czytelniczej ,,Biblioteczka Przedszkolaka, której organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna - Dział Dziecięcy. Dnia 24 września ,,Starszaki" miały okazję poznać zasady korzystania z biblioteki, z zainteresowaniem słuchały ciekawych opowiadań czytanych przez panią bibliotekarkę i wypożyczyły pierwsze książeczki do domu. Rodzice wspierają nasze przedsięwzięcie bo wiedzą, że to inwestycja w rozwój swoich pociech. Takie cykliczne spotkania to między innymi doskonała okazja do rozwijania u dzieci zainteresowań czytelniczych, poznawania świata poprzez poszukiwanie odpowiedzi na wiele pytań. Mając to wszystko na uwadze, rozbudzajmy w dzieciach od najmłodszych lat pasję do książek.

Spotkanie z policjantem        Dnia 19 września 2019 roku w Przedszkolu nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka odbyło się spotkanie z policjantami, którego celem było zapoznanie naszych wychowanków z wiedzą z zakresu:

- Przestrzegania zasad ruchu drogowego.
- Uświadomienie niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z ruchem drogowym.
-Wzbudzanie zaufania do policjanta i szacunku do jego pracy.

Dzieci uważnie słuchały i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania i udzielały odpowiedzi, w ten sposób utrwaliły wiadomości zdobyte na zajęciach dydaktycznych. W nagrodę otrzymały od policjantów odblaskowe naklejki. Atrakcją spotkania była możliwość wejścia i obejrzenia od środka radiowozu policyjnego. Policjanci zademonstrowali sygnały ostrzegawcze i wyposażenie samochodu.
       Dziękujemy Powiatowej Komendzie Policji w Krasnymstawie za umożliwienie spotkania oraz przekazaną wiedzę.


Przedszkole nr 1 w Krasnymstawie "Słoneczna Jedyneczka"