Nasz adres:
       
Przedszkole nr 1 
22-300 Krasnystaw 
ul. Sikorskiego 4 
tel. (082) 576-37-34
Nasz_e-mail: przedszkole_nr1@poczta.fm


bip
KLIK KLIK

Polecane strony:
Powiat Krasnystaw
Urząd Miasta
Starostwo Powiatowe
Urząd Gminy
Przedszkole nr 4
Przedszkole nr 5
Przedszkole nr 6
Przedszkole nr 8

dodano; 01.07.2019
,,BRUNO I LUNA Z WIZYTĄ W GRUPIE ,,ŻABKI"

       Przed wakacjami w grupie dzieci 5- letnich odbyło się niecodzienne spotkanie, odwiedziła nas pani Małgosia z córeczką Anią z grupy ,,starszaczków" a wraz z nimi dwa pieski Bruno i Luna. Bruno to wyszkolony piesek do zajęć dogoterapii. Podczas wesołych zabaw dzieci pokonując lęk przed kontaktem z psem, mogły je pogłaskać oraz poczęstować smakołykiem . Uczyły się zachowania w sytuacji ataku psa i dowiedziały się do jakich piesków nie należy podchodzić. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę o życiu tych czworonożnych przyjaciół. Miały okazję zobaczyć jak Bruno i Luna są łagodnymi pieskami lubiącymi się bawić z dziećmi. 5 - latki były zachwycone spotkaniem, za które serdecznie dziękujemy Pani Małgosi.


dodano; 26.06.2019
"EKO-PRZEDSZKOLACY STRAŻNIKAMI CZYSTEGO POWIETRZA"

       Dnia 11.06.2019 r. w ramach realizacji wniosku na zadania z zakresu edukacji ekologicznej w naszym przedszkolu odbył się konkurs, który był podsumowaniem projektu pod hasłem "Eko-przedszkolacy strażnikami czystego powietrza". Projekt był realizowany wieloetapowo w grupie dzieci 5- letnich i 6- letnich. W trakcie realizacji przedsięwzięcia odbył się cykl zajęć dydaktycznych dzięki którym przedszkolaki poznały właściwości powietrza i zrozumiały co to jest smog i skąd się bierze oraz jaki wpływ ma na zdrowie człowieka i co trzeba robić by przeciwdziałać jego powstawaniu. Happening ulicami miasta pod hasłem "Walczymy ze smogiem" miał na celu zwrócenie uwagi mieszkańcom na potrzebę walki ze smogiem. Dzieci wykonywały również prace plastyczne na temat "Jestem Eko-strażnikiem czystego powietrza", które przedstawiały środowisko czyste i zanieczyszczone. Quiz był podsumowaniem i ugruntowaniem wiedzy dzieci jaką zdobyły podczas realizacji całego przedsięwzięcia.
       Na zakończenie konkursu przedszkolaki otrzymały dyplomy i nagrody, które ufundował Urząd Miasta w Krasnymstawie. Realizacją projektu zajmowały się nauczycielki Anna Kuna i Małgorzata Olchowska.


dodano; 08.06.2019
Bezpieczeństwo -ważna rzecz.

       "MOJE BEZPIECZNE WAKACJE" - to temat lekcji w klasie drugiej w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 w której uczestniczyły dzieci 6-letnie z Przedszkola nr 1 im Słoneczna Jedyneczka. Podczas zajęć dzieci obejrzały krótki film edukacyjny "Bezpieczeństwo i rekreacja"- bezpieczny wypoczynek nad wodą i w lesie. Po filmie odbyła się pogadanka omawiająca treść filmu. Celem było edukowanie i uwrażliwianie dzieci na właściwe zachowanie w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnego wypoczynku.
       Następnie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt: "Bezpieczne wakacje"- wyróżnionych zostało siedem prac plastycznych z naszego przedszkola . Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody.
       Przedszkolaki obejrzały także bajkę "Dwanaście miesięcy"- w wykonaniu starszych kolegów ze szkoły oraz występ taneczny. Wizyta w szkole dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń


dodano; 01.06.2019
WYCIECZKA DO STAJNI "ADRENALINA"

       W dniach 29 i 30 maja dzieci z naszego przedszkola z okazji Dnia Dziecka udały się autokarem na wycieczkę do Stajni Adrenalina w Siennicy Nadolnej. Pod czujnym okiem właścicielki Stajni - Pani Renaty, dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się w towarzystwie zwierząt. Miały okazję zwiedzić "Mini ZOO", w którym oprócz koni znajdują się takie zwierzęta jak: kozy, łabędzie, daniele, lis, króliki, kury, jeż i żółwie. Każde chętne dziecko mogło usiąść na grzbiecie konia i poczuć się jak prawdziwy jeździec. Pobyt wśród zwierząt był miłą i odmienną formą spędzenia czasu, co można było zauważyć obserwując zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieci. Na pewno taka wycieczka spędzona w plenerze na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich.


dodano; 16.05.2019
DZIEŃ TAŃCA

       Dzień tańca w naszym przedszkolu został w tym roku zorganizowany pod hasłem "Tańczę ja- tańczysz ty". Dzieci z poszczególnych grup wiekowych prezentowały wcześniej przygotowane układy taneczne takie jak: walc wiedeński- taniec z różą, taniec z sercami, maryneczka, poleczka, krakowiak oraz taniec z mopem. Skoczne tańce, piękne stroje i rekwizyty wzbogaciły odczucia artystyczne oglądających występy. Spotkanie to było doskonałą okazją by przedszkolaki mogły zaprezentować swoje umiejętności taneczne.


dodano; 16.05.2019
Podsumowanie programu "Czyste powietrze wokół nas"

       Podsumowanie programu "Czyste powietrze wokół nas" w Przedszkolu Nr1 im Słoneczna Jedyneczka
      W dniu 13 maja 2019 r odbyło się zajęcie podsumowujące realizację przedszkolnego programu edukacji antynikotynowej pt. "Czyste powietrze wokół nas", Celem programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.
      W spotkaniu uczestniczyli rodzice dzieci 6-letnich. W ramach realizacji programu, Starszy Asystent Oświaty i Promocji Zdrowia z PSSE w Krasnymstawie Pani Agata Wójtowicz przeprowadziła z rodzicami pogadankę pt: "Profilaktyka nikotynizmu, skutki zdrowotne biernej inhalacji dymem nikotynowym na które narażone są dzieci oraz profilaktyka czerniaka".
      Realizacja programu wzbudziła akceptację rodziców oraz zainteresowanie dzieci, które bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach. Rodzice uznają potrzebę realizacji tego typu programów i są zadowoleni, że przedszkole po raz kolejny wychodzi z taką inicjatywą. Koordynatorem tegorocznej edycji programu była nauczycielka Urszula Sawa


dodano; 03.05.2019
HAPPENING PRZEDSZKOLAKÓW POD HASŁEM ,, WALCZYMY ZE SMOGIEM"

       Z okazji Dnia Ziemi przedszkolaki ze ,,Słonecznej Jedyneczki" pod kierunkiem nauczycielek zorganizowały barwny happening pod hasłem ,,Walczymy ze smogiem" Przeszły ulicami miasta skandując hasła zachęcające mieszkańców do dbania o czyste powietrze, aby podejmowali działania proekologiczne na rzecz walki ze smogiem. W ten sposób najmłodsi chcieli zwrócić uwagę dorosłym na zagrożenia jakie płyną z zanieczyszczania powietrza. Przedszkolaki mają nadzieję, że dorośli wykażą się odpowiedzialnością za otaczające środowisko i życie w zgodzie z ekologią.


dodano; 03.05.2019
DOGOTERAPIA W "MUCHOMORKACH"

       Dnia 26.04.2019 r. nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście pieski Bruno i Nel wraz ze swoimi opiekunkami. W czasie spotkania dzieci z grupy "Muchomorki" uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Pieski zaprezentowały kilka sztuczek; szczekanie na komendę, podskakiwanie, proszenie o karmę. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić z nimi kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami przełamuje lęk, nieśmiałość, buduje poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie.


dodano; 05.04.2019
ŻEGNAMY ZIMĘ- WITAMY WIOSNĘ

       Dnia 21 marca dzieci z Przedszkola Nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy- powitania wiosny". Przedszkolaki wyruszyły barwnym korowodem do miejskiego parku gdzie zebrały się dzieci z wszystkich krasnostawskich przedszkoli aby wspólnie świętować nadejście wiosny. Uroczystość rozpoczął burmistrz PanWojciech Kaczmarczyk , który przywitał wszystkich przedszkolaków. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę na pożegnanie zimy. Następnie z kwiatami w dłoniach przemaszerowały nad pobliską rzekę Wieprz by spalić kukłę Marzannę- symbol zimy i przywitać radosnymi okrzykami i brawami nową porę roku- wiosnę. W wyśmienitych humorach i wiosennym nastroju dzieci wróciły do przedszkola. Współorganizatorami tegorocznego świętowania był Urząd Miasta Krasnystaw oraz Straż Miejska.


dodano; 05.04.2019
Dzień Słońca

       Dnia 20 marca przedszkolaki ze ,,Słonecznej Jedyneczki" obchodziły Międzynarodowy Dzień Słońca. Wspólne zabawy integrowały dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Na wstępie 5- latki z grupy ,,Żabki" wprowadziły przedszkolaki w miłą i radosną atmosferę prezentując krótki montaż słowno- muzyczny. Dzieci odwiedziła także nasza przedszkolna maskotka ,, Słoneczko", która wywołała ogromną radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków . Została powitana ulubioną piosenką ,,Słoneczna Jedyneczka" nawiązującą do imienia naszego przedszkola. W dalszej części były między innymi ; zagadki wiosenne, układanie puzzli, zabawy muzyczno- ruchowe , mieszanie różnych kolorów farb. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcie a dzieci w wyśmienitych humorach wracały do swoich sal. Dzień Słońca to doskonała okazja do przekazania przedszkolakom w ciekawy i atrakcyjny sposób wiedzy o słońcu i jego wpływie na życie na ziemi. Przygotowała i prowadziła nauczycielka Anna Kuna.


dodano; 24.03.2019
Dzień otwarty w Słonecznej Jedyneczce

       Dnia 14 marca 2019 r. w Przedszkolu nr 1 im .Słoneczna Jedyneczka odbył się Dzień Otwarty dla przyszłorocznych przedszkolaków i ich rodziców. Spotkanie to było dla gości doskonałą okazją do poznania naszej placówki. Maluchy uczestniczyły w zabawach rytmiczno -ruchowych prowadzo-nych przez instruktora rytmiki. Miały również możliwość pobawienia się zabawkami w sali przed-szkolnej. Podczas swobodnych zabaw nawiązywały kontakty z rówieśnikami uczęszczającymi ak-tualnie do przedszkola. Największą atrakcją dnia było przedstawienie cyrkowe i klaun Maniuś , który rozweselał wszystkie dzieci. Dzień otwarty zakończył się słodkim poczęstunkiem. Wszyscy goście opuszczali przedszkole zadowoleni i pełni wrażeń.


dodano; 21.02.2019
WALENTYNKI - DZIEŃ PRZYJAŹNI I RADOŚCI

       14 lutego w grupie dzieci 5 - letnich ,,Żabki" z udziałem dzieci z grupy ,,Motylki" odbyły się zabawy walentynkowe, które przebiegały pod hasłem: ,,Dzień przyjaźni i radości". Nie zabrakło wesołych zabaw przy muzyce z balonikami, serduszkami, wstążeczkami. Dzieci rozwiązywały zagadki o zakochanych, zaprzyjaźnionych postaciach z bajek, układały puzzle. W tym dniu przedszkolaki poznały tradycje walentynkowe, chętnie okazywały uczucia innym, czerpały radość ze wspólnej zabawy. Na zakończenie zgodnie z tradycją otworzono skrzynkę walentynkową i wszyscy zostali obdarowani pięknymi kartkami walentynkowymi oraz słodkimi upominkami.
       Spotkanie przygotowała i prowadziła nauczycielka Anna Kuna


dodano; 21.02.2019
QUIZ "BEZPIECZNE ZABAWY ZIMĄ"

       Dnia 13 lutego w Przedszkolu nr 1 w Krasnymstawie odbył się quiz pod hasłem "Bezpieczne zabawy zimą" w którym wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Konkurs ma przypomnieć wychowankom o podstawowych zasadach, których należy przestrzegać w czasie zabaw zimowych. Uczestnicy rozwiązywali zagadki , układali puzzle przedstawiające zimowe zabawy na śniegu, historyjkę obrazkową w której przedstawione były "dobre i złe" zachowania na śniegu, odpowiadali na pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Konkurs przeplatany był zabawami ruchowymi, które dostarczały wszystkim uczestnikom wiele radości.
       Przedszkolaki z "Jedynki" dobrze wiedzą jak można bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie. Spotkanie uświadomiło dzieciom konieczność zachowania ostrożności podczas zabaw zimowych oraz w czasie uprawiania sportów zimowych.


dodano; 28.01.2019
,,SENIORZY W NASZYM PRZEDSZKOLU"

       Dnia 22 stycznia w Przedszkolu nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka w Krasnymstawie miało miejsce wyjątkowe spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka. Dzieci 5-letnie z grupy ,,Żabki" pamiętając o osobach starszych zaprosiły na część artystyczną Seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie. Takie serdeczne spotkania stały się naszą wieloletnią tradycją. Podczas uroczystości przedszkolaki kierowały do gości wiele ciepłych i miłych słów, które były zawarte w wierszach, piosenkach oraz życzeniach. Seniorzy reagowali na występ bardzo entuzjastycznie nagradzając dzieci gromkimi brawami. Miłym akcentem spotkania były wspólne rozmowy ,śpiew oraz wręczenie gościom upominków. Natomiast dzieci za piękny występ zostały obdarowane słodyczami. Wykonanie wspólnego zdjęcia zakończyło tą niezapomnianą uroczystość.


dodano; 28.01.2019
BAL KARNAWAŁOWY

       Dnia 24 stycznia 2019 roku w Przedszkolu nr1 w Krasnymstawie odbył się Bal Karnawałowy " W śnieżnej krainie". W pięknie udekorowanej sali dzieci witał wodzirej zapraszając przebierańców do zabawy. Przy dźwiękach muzyki uczestnicy balu z poszczególnych grup wiekowych prezentowali karnawałowe stroje. Na bal przybyło wiele bajkowych postaci m.in. królowie, księżniczki , wróżki, rycerze..Dzieci świetnie się bawiły a skoczna i rytmiczna muzyka przygotowana przez Pana Arka -wodzireja zachęcała do tańca. Atrakcją balu była wizyta Mikołaja na którego maluchy z niecierpliwością czekały i okazja do wykonania wspólnego zdjęcia .Sądząc po wesołych minach dzieci zabawa była bardzo udana a atmosfera karnawałowego balu dostarczyła przedszkolakom wielu wrażeń.


dodano; 25.01.2019
Ukłony dla Babci i Dziadka w Słonecznej Jedyneczce

"Bardzo kocham babcię, dziadka
To nie żarty moi mili.
Dzisiaj im życzenia składam
Aby sto lat jeszcze żyli."


       Dzień Babci i Dziadka to szczególne dni w roku kiedy wnuki mogą wyrazić swoją wdzięczność za miłość, przywiązanie oraz wszystko co otrzymują od swoich babć i dziadków. Tradycyjnie w naszym przedszkolu zostały zorganizowane spotkania z okazji święta Babci i Dziadka. Dzieci wraz z paniami przygotowały część artystyczną na którą składały się wiersze przeplatane śpiewaniem piosenek i taniec. Babcie i dziadkowie otrzymali upominki oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wzruszenie gości było ogromne a łzy ocierane ukradkiem świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków.


dodano; 24.01.2019
Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

       Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości. Przedszkole Nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka w Krasnymstawie w dniu 15 stycznia 2019 r. już po raz kolejny było organizatorem Międzyprzedszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, w którym udział wzięły dzieci 6 - letnie z krasnostawskich przedszkoli oraz oddziału przedszkolnego ze Szkoły Publicznej nr 5. Celem przeglądu było popularyzowanie tradycji bożonarodzeniowych, kształtowanie wrażliwości na piękno polskich kolęd, rozwijanie umiejętności wokalnych dzieci oraz integracja społeczności przedszkolnych. Atmosfera przeglądu sprawiła ze zebrani poczuli magię minionych Świąt Bożego Narodzenia .Zaprezentowane przez dzieci kolędy i pastorałki dostarczyły wszystkim obecnym wiele wzruszeń i radości ze wspólnego kolędowania Uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez UM Krasnystaw.


dodano; 21.12.2018
Wigilia w Słonecznej Jedyneczce

       W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia w Przedszkolu Nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka w Krasnymstawie zapanowała miła, świąteczna atmosfera. Wystrój przedszkola i dekoracje świąteczne wprowadziły wszystkich w szczególny nastrój.
       Dnia 19.12.2018r.r. odbyło się w przedszkolu uroczyste spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych oraz pracownicy przedszkola. Wyjątkową chwilą było obejrzenie ,,Jasełek" w wykonaniu małych aktorów z najstarszej grupy. Można było zobaczyć Świętą Rodzinę, pasterzy, Trzech Króli z darami, aniołki, dzieci, które również witały Narodzonego Jezuska . Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia Piękna scenografia, kolorowe stroje, śpiewane kolędy sprawiły, że wszyscy z wielką uwagą oglądali przedstawienie.
      Po przedstawieniu Pani dyrektor Anna Mrozek życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku po czym wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Następnie wszyscy usiedli do odświętnie nakrytych stołów aby zjeść tradycyjny wigilijny posiłek , barszczyk , pasztecik z grzybami i rybę .Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu, to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych i dzieci. Tegoroczną uroczystość przygotowały nauczycielki Urszula Sawa i Alina Chodorowska.


dodano; 21.12.2018
JASEŁKA DLA RODZICÓW

       W środę 19 grudnia na godzinę 1500 na przedstawienie Jasełkowe starszaki zaprosiły do przedszkola również swoich Rodziców. Mali aktorzy ku uciesze swoich rodziców, przedstawili historię narodzin dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Piękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty klimat. Rodzice z zachwytem podziwiali swoje pociechy występujące w przedstawieniu jasełkowym. Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie życzenia. Spotkanie upłynęło w miłej serdecznej atmosferze


,,SUPER PAKA DLA PSIAKA I KOCIAKA"

       Uwrażliwiając dzieci na potrzebę niesienia pomocy zwierzętom w dniach 10-17 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka darów dla podopiecznych Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt - sekcja Krasnystaw. Rodzice, przedszkolaki i pracownicy jak zawsze nie zawiedli, zgromadziliśmy karmę, ręczniki, koce, które zostały przekazane potrzebującym czworonożnym przyjaciołom.
      Serdecznie dziękujemy za udział w akcji charytatywnej, za serca wypełnione wrażliwością .
      Cieszymy się, że los porzuconych, bezdomnych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola, i że mogliśmy wspólnymi siłami stworzyć mega świąteczną paczkę dla zwierzaków.


dodano; 09.12.2018
Wizyta Mikołaja w Przedszkolu

       Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Dnia 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola wraz z towarzyszącą mu Mrówką. Nasz gość zaczął swoją wizytę od maluszków. Dzieci z grupy I i V pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Mimo to wszystkie przedszkolaki dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki, rozmawiały z Mikołajem i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Na zakończenie spotkania w każdej z grup Mikołaj i pomagająca mu Mrówka wręczyli każdemu dziecku upominek. Dziękujemy firmie PSB Mrówka za pamięć i zapraszamy w następnym roku.


dodano; 02.12.2018
WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W "KRASNALACH"

       Dnia 29 listopada dzieci z grupy "Krasnale" ze Słonecznej Jedyneczki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Stosowna dekoracja, przytłumione światło, oraz płomienie świec wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Wśród wróżb które umilały spotkanie 3- latkom można wymienić: "Losowanie imion", "Butelka prawdę ci powie", "Kim będę". Nie mogło zabraknąć też wróżenia z butów. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce przy muzyce, oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


dodano; 02.12.2018
Taniec z rekwizytem na wesoło

       Dnia 22 listopada dziewczynki z grupy 5-latków "Żabki" reprezentowały nasze przedszkole w Miedzyprzedszkolnej jesiennej prezentacji umiejętności tanecznych pod hasłem "Taniec z rekwizytem na wesoło" .Organizatorem imprezy było Przedszkole nr 5.Nasza reprezentacja zatańczyła układ pt: "Taniec sprzątaniec" do utworu Alvaro Solera " La Cintura". Dzieci do występu przygotowały nauczycielki Anna Kuna i Małgorzata Olchowska


dodano; 29.11.2018
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

       Dnia 27 listopada w naszym Przedszkolu dzieci w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia. W listopadzie swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. W tym roku uroczystość zaczęliśmy od magicznego przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów. Dzieci wysłuchały wiersza "Urodziny Misia". bawiły się przy piosenkach: "Jadą, jadą misie", "Misie dwa", "Pokochaj pluszowego misia". Nie zabrakło również zadań wymagających uwagi i koncentracji, takich jak: układanie misiowych puzzli, zgadywanie zagadek, był również konkurs na najszybsze zlizanie miodku oraz zabawy z chustą animacyjną "Niespodzianka dla misia". Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz radości. Uroczystość przygotowała nauczycielka Ewa Sokół.


dodano; 29.11.2018
WIZYTA PANI WETERYNARZ W PRZEDSZKOLU

       Dnia 26 listopada grupę 3-latków "Motylki" odwiedziła Pani weterynarz Agnieszka Cichosz. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pani weterynarz na spotkanie przyprowadziła ze sobą kotkę, co wprawiło przedszkolaków w ogromny zachwyt. Dużą frajdą dla dzieci była możliwość posłuchania za pomocą słuchawek lekarskich, jak bije serce zwierzątka. Dzieci dowiedziały się również co zawiera torba lekarska. Mogły obejrzeć i dotknąć przedmioty i narzędzia lekarskie, którymi na co dzień posługuje się Pani Agnieszka. Przedszkolaki bardzo chętnie rozwiązywały zagadki o zwierzętach, dzieliły się także spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu, szczególnie obserwacjami dotyczącymi psów. W ramach podziękowania za wizytę przedszkolaki wręczyły pani doktor pięknego kwiatka.


dodano; 14.11.2018
""Biedronki" ze Słonecznej Jedyneczki na Festiwalu Patriotycznym

       Dnia 14 listopada reprezentacja Przedszkola nr 1 wzięła udział w Festiwalu Patriotycznym organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie. W festiwalu uczestniczyły wszystkie miejskie przedszkola .Dzieci wzięły udział w Quizie wiedzowym o Polsce , zaprezentowały wiersz o charakterze patriotycznym oraz zaprezentowały polską zabawę ludową. Festiwal miał na celu kształtowanie i rozwijanie wśród uczestników postaw patriotycznych oraz przybliżenie dzieciom historii naszej ojczyzny .Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i przemiła podniosłą atmosferę uroczystości.


dodano; 9.11.2018
"PRZEDSZKOLAKI UCZCIŁY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

       Dnia 09 listopada w Przedszkolu nr1 im. Słoneczna Jedyneczka odbyła się uroczystość z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w której uczestniczyły wszystkie dzieci , pracownicy i przedstawiciele rodziców. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę skłania do refleksji i radości wszystkich Polaków, także tych najmłodszych. W akademii poświęconej obchodom Święta Niepodległości wystąpiły dzieci z grupy "Biedronki". Na program złożyły się wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej oraz pięknie odtańczony polonez. Wśród wysłuchanych wierszy nie mogło zabraknąć "Katechizmu polskiego dziecka" Władysława Bełzy. Wspólnie odśpiewano również hymn Polski pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Mamy nadzieję, że udział dzieci w uroczystościach o tematyce patriotycznej przyniesie w przyszłości zamierzone efekty i wyrosną na mądrych, dumnych ze swojego kraju patriotów. Uroczystość przygotowały nauczycielki A. Chodorowska i U.Sawa


dodano; 7.11.2018
"PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA" W GRUPIE "MOTYLKI

       Dnia 23.10.2018 roku w Przedszkolu nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka w Krasnymstawie odbyło się uroczyste "Pasowanie na przedszkolaka". Była to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły otrzymując od rodziców gromkie brawa. Najważniejszym punktem programu było nadanie dzieciom miana przedszkolaka przez panią dyrektor Annę Mrozek, która symbolicznie dotykając ramienia każdego malucha ogromną kredką przyjęła je do grona przedszkolaków. Na pamiatke pasowania dzieci otrzymały dyplomy i upominki, zaś rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek.


dodano; 5.11.2018
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

       Dnia 29 października w Słonecznej Jedyneczce odbyła się wyjątkowa uroczystość "Pasowanie na przedszkolaka". Dzieci z grupy "Krasnale" 3- latki rozpoczęły spotkanie występami. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ przed publicznością. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Annę Mrozek. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do zadowolenia i dumy. Na pamiątkę ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom oraz rożek obfitości. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców


dodano; 29.10.2018
PASOWANIE NA STARSZAKA

       W dniu 18 października w Przedszkolu nr 1 im Słoneczna Jedyneczka w Krasnymstawie, w grupie "Biedronki" odbyła się uroczystość "Pasowania na Starszaka". Na uroczystość licznie przybyli rodzice dzieci 6-letnich. Wszystkie dzieci ubrane w odświętne stroje zaprezentowały zebranym ciekawy program artystyczny a następnie odbyła się uroczystość pasowania. Po wygłoszeniu przez dzieci treści ślubowania, dyrektor Anna Mrozek dokonała pasowania przy pomocy magicznego ołówka, dotykając nim ramienia każdego dziecka i wypowiadając słowa: "Pasuję Ciebie na starszaka". Na pamiątkę tego wydarzenia nauczycielki grupy wręczyły starszakom dyplomy, złożyły gratulacje i życzenia po czym wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
      Dzień pasowania to wielkie przeżycie, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Dzieci włożyły w tą uroczystość wiele wysiłku, a panie nauczycielki wiele serca i trudu w jej przygotowanie. Występy przedszkolaków bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyło skupienie i oklaski. Dla wszystkich były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.


dodano; 15.10.2018
Dzień Edukacji Narodowej

       Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty.. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować z tej okazji swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W piątek 12 października 5-latki zaprosiły do swojej grupy gości na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały piękny program artystyczny. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek a także tańca z paniami. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały upominek przygotowany przez dzieci. Spotkanie upłynęło w miłej i wzruszającej atmosferze.


dodano; 14.10.2018
Spotkanie z panią pielęgniarką w grupie 3- latków

       Dnia 11.10.2018 roku dzieci z grupy "Krasnale" 3-latki odwiedziła pielęgniarka. Pani Ania przyszła tego dnia do przedszkola w białym fartuchu i z tajemniczą torbą. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. Pani Ania wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. W czasie spotkania demonstrowała różne akcesoria, takie jak: strzykawki, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz, nowoczesny termometr do pomiaru temperatury ciała i wiele innych. Dzieci miały mnóstwo pytań do pani pielęgniarki, na które sympatyczna pani Ania z radością odpowiadała. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od gościa niespodzianki: kolorowe naklejki- DZIELNY PACJENT.


dodano; 11.10.2018
Żabki poznają zawód cukiernika

       Dnia 10 października 2018 grupa Żabki wybrała się na wycieczkę do Zamojskiej Manufaktury Słodyczy . Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w trakcie których samodzielnie wykonały lizaka. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem cukiernika i miały okazję zobaczyć proces powstawania lizaków i cukierków. Po warsztatach przedszkolaki zwiedziły zamojski rynek po czym zmęczone, lecz szczęśliwe i pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.


Spotkanie z intendentką w "Krasnalach"

       W dniu 3.10.2018r (środa) grupę " Krasnale" odwiedziła Pani Danusia pełniąca w naszym przedszkolu funkcję intendenta . Celem spotkania było promowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie oraz poszerzanie wiadomości na temat co sprzyja, a co zagraża zdrowiu. Pani Danusia , która ustala jadłospisy, podkreśliła, że posiłki w przedszkolu są urozmaicone, bogate w warzywa, owoce, produkty mleczne i witaminy, które mają bardzo duże znaczenie dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dzieci. Podczas spotkania dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, wysłuchały wiersza "Witaminowe abecadło", Rozmawiały także na temat produktów które szkodzą naszemu zdrowiu tj. słodycze, napoje gazowane, chipsy itp. Temat zdrowego stylu życia nie był dzieciom obcy, gdyż wykazały się ogromną wiedzą podczas odpowiadania na pytania. Po zakończeniu spotkania , Krasnale własnoręcznie wykonały sałatkę z warzyw, która zjadły na drugie śniadanie.


dodano; 29,09.2018
"Biedronki" lubią wycieczki"

       Dnia 26 września 2018 r. Dzieci z grupy "Biedronki" wyjechały na wycieczkę autokarową do gospodarstwa KOLOROWE RANCZO w Łabuniach Przy wejściu dzieci powitał kotek Białasek i zaprosił na kolorowe ranczo łasząc się do wszystkich i pozwalając się głaskać.
      Na wstępie dzieci zostały zapoznane ze sposobem zachowania się a następnie mogły wejść do zagrody zwierząt.Mogły karmić zwierzęta takie jak kozy, owce, kucyka, świnki morskie, koty. Przytulały się do zwierząt i głaskały je, robiły to z ogromnym wyczuciem i były bardzo ostrożne. Pobyt na powietrzu spowodował, że dzieci chętnie degustowały specjały ze spiżarni na KOLOROWYM RANCZU a były to galaretki, syropy, owocowe musy wykonane przez gospodynię panią Ewę Wieczorek.
      Pobyt na świeżym powietrzu pobudził apetyt wszystkim, dzieci zjadły placki , które wykonały samodzielnie oraz kosztowały surówek z białej kapusty a na koniec smakowały pieczone ziemniak z masełkiem i twarożkiem. Przedszkolaki bawiły się wspaniale podczas zabaw na świeżym powietrzu, najbardziej podobała się zabawa w przeciąganie liny.
      Na zakończenie pożegnały się z gospodynią i pracownikami KOLOROWEGO RANCZA. Zmęczone wieloma atrakcjami ale pełne wrażeń i zadowolone przedszkolaki wróciły do przedszkola na smaczny obiad.


dodano; 21,09.2018
Spotkanie z policjantem

       Dnia 20 września 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał dzieciom podstawowe zasady podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie w formie laurki i bukiet kwiatów.


dodano; 21,09.2018
Przedszkolaki ze Słonecznej Jedyneczki sprzątały świat

       Akcja "Sprzatanie świata" jest okazją by kształtować świadomość ekologiczną dzieci i czynną postawę opiekuńczą wobec przyrody. Dzieci z naszego przedszkola jak każdego roku wyposażone w odpowiednie worki i rękawiczki wyszły aby posprzątać najbliższe otoczenie wokół przedszkola. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Podsumowaniem akcji było wspólne grilowanie kiełbasek na świeżym powietrzu.


dodano; 20,09.2018
Przedstawienie teatralne

       W dniu 18 września Przedszkole nr 1 odwiedzili aktorzy teatru lalek "Pinokio" z Nowego Sącza ze spektaklem pt: "Kłamstwa Kozy". Przedszkolaki z uwaga śledziły  losy sierotki Paulinki, która z powodu niesłusznych oskarżeń kozy, musiała wędrować po świecie w poszukiwaniu pracy. Historia poruszająca ważne zagadnienia dotyczące kłamstwa i oszustwa, została przedstawiona w sposób humorystyczny, ale mali widzowie nie mieli żadnych wątpliwości, co do morału, jaki płynął z bajki- kłamstwo ma krótkie nogi,  a w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci. Spektakl był bardzo ciekawy, wesoły i pouczający.


dodano; 16,09.2018
Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

       Dnia 11 września dzieci 6 letnie z grupy ,,Biedronki" były na wycieczce w Muzeum Regionalnym.
      Celem wycieczki było poznanie historii miasta oraz ciekawych eksponatów, między innymi wnętrze dawnej izby, stare meble, monety, obrazy itp.. Poznanie twórczości ludowej regionu Krasnystaw. Dzieci poznały zgromadzone zbiory i wystawy, zwiedzały podziemia pod kolegium pojezuickim z XVI-XVII w. Brały udział w wystawie pokazującej portrety założycieli i fundatorów miasta. Oglądały obrazy i rysunki przedstawiające zabytki, pejzaże naszego miasta i okolic autorstwa Stanisława Miszczuka. Zobaczyły dużo ciekawostek związanych z naszym miastem.
     &nbsWycieczka dostarczyła przedszkolakom wiele niezapomnianych wrażeń.


Przedszkole nr 1 w Krasnymstawie "Słoneczna Jedyneczka"